KURULUŞTAN GÜNÜMÜZE

 

Derneğimiz, gıda sektörünün önde gelen sanayicileri Unilever, Ülker grupları ve Gıdasa tarafından, sektörde ortak hareket misyonuyla 2004 yılında kurulmuştur. Kurucu üyelerimiz Ayhan Sümerli, Gazanfer İbar, H.Alp Gedik, Hakan Behlil, Haluk Dinçer, İzzet Karaca, Metin Yurdagül, Murat Ülker, Salih Temel İşiten, Taskin Tuglular'dır.

 

MÜMSAD, mutfak ürünleri, bitkisel çaylar ve margarin sektörünün temsilcileri olan sanayicileri bir çatı altında toplayarak, sektörün gelişmesi için tüm gayretlerin organize olmasını, üreticilerin ve tüketicilerin bilinçlendirilmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Mutfak ürünleri ve margarinler için gerekli standart ve kodekslerin hazırlanmasına ve uygulanmasına yardımcı olarak, güvenilir ve sağlıklı ürünleri tüketicilerin tercihine sunmak, temel amaçlarından bir diğeridir.

 

Kampanyalar düzenleyerek tüketicilerin bilinçlenmesine katkı sağlayan MÜMSAD, uluslararası kongrelerde de görev alarak lokal bilinçlendirme kampanyalarını yurt dışında tanıtmakta, ayrıca uluslararası kongrelerin Türkiye’de gerçekleştirilmesi için çalışmaktadır.